Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego w Liceum Batorego. To szczególny rok dla całej społeczności szkolnej, rok jubileuszowych obchodów 100–lecia istnienia szkoły Batorego i 100–lecia Odzyskania Niepodległości.

Z tej okazji szkołę odwiedził Pan Krzysztof Czubaszek Burmistrz Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.

Uroczystość rozpoczął chór szkolny w asyście Sztandarów: Szkoły i „Pomarańczarni”  śpiewając Hymn Polski i Hymn Szkoły „Pochodem idziemy” .

W tym dniu, w 79 rocznicę wybuchu II wojny  światowej,  jak co roku społeczność szkolna uczciła pamięć  tych wychowanków, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy  w okresie drugiej wojny światowej na jej różnych frontach i w różnych formacjach, w konspiracji i w powstaniu warszawskim zginęli w walce o wolność ojczyzny. Delegacje młodzieży złożyły  kwiaty w miejscach pamięci naszych bohaterów.

Po głównej uroczystości w auli, młodzież udała się na spotkania z wychowawcami.