Sukces Batoraków w Londynie

Licealiści z Batorego 1-2 czerwca reprezentowali Polskę w Historycznych Mistrzostwach Europy organizowanych przez International Academic Competitions. W konkursie brały udział 44 zespoły z 13 krajów, w czterech kategoriach wiekowych.

W sobotnim konkursie indywidualnym, debiutantka, Bianca Wilkowicz, pierwszoklasistka z klasy humanistycznej została Mistrzynią Europy w kategorii Junior Varsity, zdobywając najwięcej punktów ze wszystkich zawodników, (we wszystkich kategoriach wiekowych).

W niedzielę doświadczona drużyna Batory A (w ubiegłym roku zdobyli 3 miejsce na Mistrzostwach w Barcelonie) wygrała 4 z 5 rozgrywek. Z dużą przewagą wygrała ćwierćfinały (350 do 80 punktów), przemknęli przez półfinały (oba z zespołami z Ecole Jeanne Manuel z Francji), by w finałach spotkać się z brytyjskim Eton. Rozgrywka była zacięta, ale ostatecznie zespół z Batorego pokonał Mistrzów Anglii 290 do 210 punktów. Historia zatoczyła koło i Batory po 7 latach znów wywalczył tytuł Mistrza Europy. Drużyna Batory B zajęła ostatecznie 11 miejsce.

Zwycięska drużyna w składzie: Mikołaj Marczewski (klasa 3ibB), Zuzanna Bogucka (klasa 2 pre-ibA), Wiktor Chojnicki (klasa 2 pre-ibB), Kajetan Łuszczyk (klasa 2 pre-ibB) oraz Bianca Wilkowicz (klasa 1E) przygotowywała się do konkursu pod opieką p. prof. Marzeny Leśniewskiej nauczycielki historii.

Liceum Batorego od lat odnosi sukcesy w Mistrzostwach Europy w International Academic Competitions. W 2017 w Rzymie zostali Mistrzami Europy, rok później w Pradze zdobyli srebro, w ubiegłym roku w Barcelonie zajęli trzecie miejsce, by teraz znów triumfować.

Bardzo dziękujemy za wsparcie merytoryczne i duchowe na miejscu pani prof. Zuzannie Guranowskiej – nauczycielce języka angielskiego oraz za pomoc w organizacji wyjazdu: dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców, Fundacji Społeczności Liceum Batorego, m.st. Warszawa oraz LOT.