XIII Międzyszkolne Halowe Regaty na ergometrach wioślarskich o Puchar Dyrektora XL Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego.

W dniu 15.06. 2023 roku odbyły się drużynowe, halowe zawody na ergometrach wioślarskich w kategorii dziewcząt i chłopców z klas 1-3 liceum. Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w tych zmaganiach, co roku przywożąc medale. Na starcie stanęło 10 sztafet męskich i 8 sztafet damskich z renomowanych liceów warszawskich, w tym z LO im. Staszic, LO im. Władysław IV i oczywiście Batory. Każdy uczestnik musiał się zmierzyć z jednominutowym czasem i pokonać jak najdłuższy dystans. O miejscu zespołu decydowała suma „przepłyniętych metrów” przez czterech zawodników.

Chłopcy w składzie: Bartek Niemczyk-3B, Jan Lorenz-2ibB, Mateusz Chruścicki- 3B i Piotr Brzeziński- 2Aj (rezerwowy Kacper Milo- 2Aj) zameldowali się na 3 miejscu podium z wynikiem 1359 metrów.

Dziewczętom: Magdzie Pytlarz- 2ibA, Oli Kielak- 2ibA, Amelii Short- 2ibA i Amelii Dąbrowskiej- 2Aj do 3 miejsca zabrakło 3 m.

Serdecznie gratulujemy!!!
Za rok walczymy o złoto ☺