XIII charytatywna Aukcja Bombek

Dnia 19 grudnia 2014 roku w szkole odbyła się Aukcja Bombek, trzynasta edycja tego charytatywnego wydarzenia. Aukcja jest jedną z najciekawszych inicjatyw szkolnej społeczności, ponieważ tuż przed Bożym Narodzeniem zbliża do siebie Profesorów i Uczniów, dzięki czemu wydarzenie jest przepełnione ciepłem i świątecznymi nastrojami. Atmosfera co roku podgrzewana jest przez licytację odbywającą się na batorackiej auli. Polega ona na podbijaniu cen bombek wykonywanych specjalnie na tę okazję przez nauczycieli. Warto podkreślić, że każda z ozdób jest wyjątkowa, przemyślana, a także nieprzeciętna, króluje przede wszystkim różnorodność wykonań tych małych dzieł sztuki. Cały dochód, został przeznaczony na dom dziecka w Bartoszycach.

W tym roku za organizację wydarzenia po raz pierwszy była odpowiedzialna klasa 1Bj, której wychowawcą jest p. profesor Marcin Miros, nauczyciel historii  oraz opiekun szkolnego Muzeum.

Na zakończenie aukcji odbyła się rzecz wyjątkowa, gdyż aby jeszcze podnieść kwotę uzbieraną na szczytny cel wylicytowano powstałe pod opieką i patronatem p. profesor Bożeny Praszczak, nauczycielki j. polskiego nagranie ze świątecznym słuchowiskiem o tytule „Zaczarowana Noc”. Słuchowisko zostało wykonane przez uczniów klasy 1B oraz 8A, a cały dochód z jego sprzedaży, podobnie jak z aukcji, został przekazany na cel charytatywny.

Skip to content