WYŚCIGI CZWÓREK NA ERGOMETRACH WIOŚLARSKICH

„TRENUJEMY Z AGNIESZKĄ KOBUS-ZAWOJSKĄ”

Zawody organizowane przez Radę i Zarząd Dzielnicy Śródmieście.

Po raz drugi zwycięstwo BATOREGO!!!

W dniu 5.10.2023r. w hali sportowej LXII LO im. gen. Andersa odbyły się dzielnicowe zawody na ergometrach wioślarskich. Wystartowało siedem śródmiejskich szkół średnich.
Reprezentację szkoły stanowiły cztery sztafety, składające się z czterech uczniów (dwóch dziewcząt i dwóch chłopców w każdej sztafecie), startujących w swoim roczniku jako klasy pierwsze, drugie, trzecie i czwarte. Każdy z uczestników musiał dwukrotnie pokonać jak najdłuższy dystans w czasie jednej minuty. O końcowej wygranej w kategorii szkół decydowały „przepłynięte” metry całej 16- sto osobowej drużyny.
Najdłuższy dystans pokonali uczniowie Batorego (8976m), na drugim stopniu podium stanął „Anders”, a na trzecim CLVII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Dodatkowo organizatorzy nagrodzili sztafety w poszczególnych rocznikach. Nasze miejsca to:

Klasy 1 – II miejsce
Klasy 2 – IV miejsce
Klasy 3 – I miejsce
Klasy 4 – III miejsce

Medale, puchary i nagrody wręczały: Pani Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Magdalena Wojciechowska i Dwukrotna Medalistka Olimpijska w Wioślarstwie Pani Agnieszka Kobus-Zawojska.

Skład reprezentacji szkoły:

Dziewczęta:
1. Maja Mazuruk – 4A
2. Amelia Konczalska – 4C
3. Amelia Dąbrowska – 3A
4. Magdalena Pytlarz – 3ibA
5. Jadwiga Dzudzewicz – 3ibB
6. Aleksandra Radziwonka – 2C
7. Aleksandra Tywoniuk – 1A
8. Hanna Świderej – 2C
rezerwa: Julia Maciejewska – 2C, Ida Sulikowska – 2C, Hanna Martynek – 1Cx, Hanna Chodkiewicz – 1E, Nadia Chodnicka – 1C.

Chłopcy:
1. Bartłomiej Niemczyk – 4B
2. Piotr Brzeziński – 3A
3. Jan Lorenc – 3ibB
4. Marcin Motyliński – 2A
5. Wiktor Sokół – 2E
6. Stanisław Grochowski – 2A
7. Oliwier Kucięba – 2C
8. Jan Lubaczewski – 2ibC
rezerwa: Mateusz Chruścicki – 4B, Jacek Dysarski – 2A.
Dwa lata temu też wygraliśmy

Serdecznie gratulujemy i powodzenia za rok!!!