Wydarzenia – Aukcja bombek 2019

Aukcja bombek 2019

Podtrzymując coroczną tradycję hojności serc społeczności Liceum Batorego, dnia 20 grudnia 2019 roku w szkolnej auli odbyła się aukcja bombek. Przedsięwzięcie co roku odbywa się w okresie Świąt Bożego Narodzenia a zebrane środki zasilają cele statutowe placówki opiekuńczo – wychowawczej, Dom Dziecka w Bartoszycach.

W tym roku aukcję zorganizowali uczniowie z klas drugich 2B i 2Bj wraz z wychowawczyniami p.Martą Sulmińską i p.Jolantą Żmijewską.

Przedmiotem aukcji były własnoręcznie wykonane przez nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców bombki, po raz pierwszy na aukcję trafiły dwie bombki z autografami piłkarzy Legii.

Aukcję przeprowadzili uczniowie z klas drugich: Jakub Borkowski, Mateusz Deptuła i Michał Dąbrowski, których humorystyczne opisy miały na celu podbicie ceny licytowanego przedmiotu. Każda licytowana bombka, a było ich aż 84 sztuki, wywoływała wiele emocji i podnosiła ciśnienie licytującym a przede wszystkim powodowała radość na ustach twórcy i satysfakcję, że mógł się on przyczynić do umilenia okresu świątecznego dzieciom z domu dziecka. W tym roku szkolnym zebrano rekordową kwotę, wyższą od ubiegłorocznych.

Brawo społeczność Batorego !

Drugą inicjatywą przeprowadzoną przez wyżej wymienione klasy był kiermasz świąteczny, który odbył się podczas grudniowego zebrania z rodzicami. Na kiermaszu rodzice mogli zakupić rękodzieło uczniów i nauczycieli m.in. choinki z kolorowych koralików, robione na szydełku gwiazdeczki, ozdoby choinkowe ze słomy, ręcznie robione bombki choinkowe. Zebrane środki z kiermaszu zasiliły zebraną podczas aukcji bombek kwotę i zostały przekazane jako dar serca LO Batorego dla dzieci z Bartoszyc.

Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim za włączenie się w aukcję bombek. Byliście wspaniali, bez Was aukcja bombek nie miała by sensu.

Organizatorom aukcji uczniom z klas 2B i 2Bj wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękujemy !

Skip to content