Wycieczka do Włoch uczniów klas trzecich Gimnazjum

Bardzo miło zaczęły rok szkolny tegoroczne trzecie klasy Gimnazjum. W dniach 20-25 września miała bowiem miejsce sześciodniowa wycieczka do Włoch, której celem był, dla grupy uczącej się języka włoskiego, bezpośredni kontakt z rodowitymi użytkownikami języka, a dla wszystkich uczestników poznanie kultury, sztuki i zabytków Włoch. Młodzież miała okazję między innymi poznac przepiękną Weronę i zrobić sobie zdjęcie przy rzeźbie Julii, odwiedzić jeden z najstarszych uniwersytetów Europy w Padwie i poczuć średniowieczny klimat tego niezwykle malowniczego miasta oraz zwiedzić jedno z najpiękniejszych miast na Świecie – Wenecję.

Nie zabrakło również czasu na to, żeby pojechać nad jezioro Garda i w trakcie długiego spaceru zachwycić się jego pięknem i pięknem otaczającego go krajobrazu. Był czas także na wypoczynek na plaży i na wspaniałe włoskie lody. Jednego czego można było żałowiać to tego, że wszystko co dobre zbyt szybko sie kończy.