Wizyta Księdza Kardynała Kazimierza Nycza w Batorym

18 kwietnia 2016 roku Szkołę odwiedził Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, który przybył w towarzystwie Księdza Proboszcza Włodzimierza Artyszuka i swoich asystentów. Ksiądz Kardynał gościł w Batorym z powodu prowadzonej wizytacji duszpasterskiej parafii Matki Bożej Częstochowskiej, na terenie której znajduje się Szkoła.

Po krótkim spotkaniu z Dyrekcją dostojny Gość przeszedł do auli, gdzie był oczekiwany przez młodzież klas gimnazjalnych i licealnych. Uczniowie powitali Księdza Kardynała kwiatami. Następnie Eminencja wygłosił krótką katechezę na temat Roku Miłosierdzia. Zaprosił też batoraków do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Krakowie. Zaapelował o udział wolontariuszy w przygotowaniu tego wydarzenia. Młodzież miała możliwość zadawania Księdzu Kardynałowi pytań, na które Gość odpowiadał spontanicznie. Pytania dotyczyły bieżących problemów świata – bezpieczeństwa, uchodźców, relacji między Kościołem i państwem. Na koniec spotkania w auli Ksiądz Kardynał po krótkiej modlitwie udzielił zebranym błogosławieństwa.

Dyrekcja wraz z nauczycielami oprowadziła Księdza Kardynała po Szkole i zaznajomiła z najważniejszymi faktami z jej historii.

Spotkanie upłynęło w optymistycznej i życzliwej atmosferze.