VI edycja konkursu naukowego E(x)plory

W dniach 18-21 października, w Gdyni, odbył się finał VI edycji konkursu naukowego E(x)plory. Uczestniczyło w nim aż troje uczniów Naszej Szkoły, którzy odnieśli ogromny sukces.

Agata Gaweł, uczennica klasy 3IB, autorka projektu „Wpływ produktów zielarskich na florę bakteryjną oraz biologię prawidłowych i rakowych komórek człowieka” otrzymała stypendium naukowe od DPD Polska.

Rafał Karwowski, uczeń klasy 3IB, autor projektu „Witamina B17 – fenomen medyczny w walce z rakiem, czy medyczny absurd?”, wygrał tygodniowy staż w prestiżowym Instytucie Naukowym Weizmanna w Izraelu pod kierownictwem prof. Ady Yonath, laureatki Nagrody Nobla z chemii oraz 2-tygodniowy staż w Biobanku Świętokrzyskim Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

Maciej Solnicki, uczeń klasy 2IB, za projekt „Wielofunkcyjne hybrydowe układy elektrokatalityczne aktywne wobec elektroredukcji tlenu”, otrzymał Stypendium naukowe od firmy Lotos, Mentoring od PwC i Startup Hub Poland, Mentoring i pomoc w aplikacji na studia od The Swan School a przede wszystkim będzie reprezentował Polskę w największym na świecie konkursie dla młodych naukowców INTEL ISEF w Pittsburgu, USA.