Uroczystości Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

W dniu 28 lutego 2013 grupa 32 uczniów z klas 3D i 3E wraz z panią Dyrektor Barbarą Kordas i profesorem Krzysztofem Fischerem, wzięła udział w uroczystościach Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W obecnej siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie w latach 1945-54 mieściło się zbrodnicze komunistyczne ministerstwo bezpieczeństwa publicznego, pracownicy dydaktyczni Muzeum Powstania Warszawskiego z panem dr Karolem Mazurem przeprowadzili atrakcyjną lekcję poświęconą pamięci jednego z wielkich absolwentów Szkoły Batorego – Jana Rodowicza („Anody”). Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić dawne cele więzienne, w których bezpieka przetrzymywała i brutalnie przesłuchiwała polskich patriotów. Ważnym momentem tego wydarzenia było spotkanie z Prezydentem Bronisławem Komorowskim, który interesował się wiedzą naszych uczniów o Żołnierzach Wyklętych.