Uroczyste zakończenie szkoły przez czwartoklasistów

Tradycyjnie w kwietniu pożegnaliśmy uczniów klas czwartych, którzy ukończyli Liceum. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą Joanną Gorzelińską, Przedstawiciele Stowarzyszenia Wychowanków, przedstawiciele Fundacji Społeczności Liceum Batorego z prezesem Marcinem Mirosem, Profesorowie i Wychowawcy kolejnego pokolenia Batoraków oraz rodzice maturzystów.
Uroczystość rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez klasę pierwszą humanistyczną wraz z wychowawcą p. Marcinem Mirosem.

W części oficjalnej, po odśpiewaniu hymnów przez chór szkolny, absolwentom zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w nauce, wspaniałą postawę uczniowską, umiejętność dzielenia się swą wiedzą, koleżeństwo i kulturę osobistą, za sukcesy sportowe oraz dla przewodników przy Muzeum Szkolnym, dbających o historię szkoły.

Nagroda Ryszarda Pomirowskiego – dla maturzysty Batoraka najlepszego w każdej dziedzinie – Filip Antosik z klasy 4Ej, któremu Kapituła przyznała również nagrodę Batorak-Historyk.

Nagroda Specjalna Rady Rodziców Batorak 2024- za szczególne zaangażowanie w życie społeczności szkolnej – Wiktor Szczepański z klasy 4ibA,

Nagroda prof. Juliusza Łukasiewicza – dla najlepszego absolwenta w zakresie nauk ścisłych – Bartosz Włodarczyk z klasy 4ibB

Nagroda Państwa Ewy i Waldemara Dębińskich dla najlepszego maturzysty biologa – Zofia Jaros z klasy 4B

Nagroda Wandy Olszewskiej dla najlepszego maturzysty romanisty – Patrycja Pająk z klasy 4Ej

Nagroda Batorak Geograf dla najlepszego maturzysty geografa – Kornelia Wodecka z klasy 4Cj

Nagroda Fundacji Społeczności Liceum Batorego za wybitną działalność na rzecz społeczności Liceum – Zuzanna Dąbrowska z klasy 4Aj

Nagroda Fundacji Społeczności Liceum Batorego – dla najlepszego Batoraka humanisty – Maria Winek z klasy 4Ej

Nagrody Dyrektora Szkoły: Maja Mazuruk (4Aj), Wiktoria Ernst (4ibA), Pola Bogorodź (4ibA), Maria Krogulec (4ibB), Andrzej Chocholak (4Ej), Urszula Jędrusiak (4Aj), Julia Woźniczko (4B), Agata Bajger (4ibB), Małgosia Ha Nga Phan (4ibB), Jakub Toure (4Cj).

Wyróżnienia – książki „Pochodem idziemy”: Bartosz Milewski (4Cj), Pola Tyszkiewicz (4B), Franciszek Stefański (4Ej), Michał Krasowski (4ibB).

Po raz trzeci, została wręczona nagroda im. Krzysztofa Tatarkiewicza dla absolwenta który otrzymał indeks Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału matematyki. Nagrodę otrzymała Pola Skowronek – matura 2023 r. Nagroda ustanowiona w roku 2021 r. przez rodzinę Tatarkiewiczów.

Podczas uroczystości zostały wręczone również nagrody za osiągnięcia sportowe oraz nagrody dla przewodników Muzeum Szkolnego.