Sukces uczniów z Batorego w Międzynarodowej Olimpiadzie Historycznej

W dniach 9-11 czerwca odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Historyczna w Barcelonie. W mistrzostwach uczestniczyły 34 zespoły w czterech kategoriach wiekowych.

Reprezentowały nas dwie drużyny w składzie

Batory A

· Zuzanna Bogucka 1 ibA

· Wiktor Chojnicki 1 ibB

· Mikołaj Marczewski 2 ibB

· Ksawery Witan 2 ibA

Batory B

· Natalia Paszkiewicz 2 ibA

· Martyna Milczarek 2 ibB

· Wiktor Dżaman 2 ibA

· Oskar Urban 3 ibA

Rozegrali 5 turniejów z reprezentantami Landau (Azerbejdżan), Eton (Wielka Brytania), International School of Geneva (Szwajcaria), Benjamin Franklin International School (Hiszpania) Ecole Jeanine Manuele (Francja). Do półfinałów zakwalifikowała się drużyna Batory A. Zespołowi Batory B zabrakło 5 punktów, by dołączyć do półfinałów i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscu. W półfinałach nasz zespół musiał uznać wyższość uczniów ze szkoły z Azerbejdżanu. Mecz o 3 miejsce rozgrywany z Eton zakończyła się wielkim triumfem. Batoracy pokonali Brytyjczyków 300 do 170 punktów (wyniki na stronie konkursu https://tinyurl.com/bee-and-bowl)  i tym samym zdobyli 3 miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie Historycznej (International History Bee and Bowl).

Uznajemy to za niezwykle udany powrót po 4 latach od zdobycia 2 miejsca w Pradze (2019) i Mistrzostwa w Rzymie w 2018 r.

Profesor Marzena Leśniewska