SIMC Singapur 2018

MIĘDZYNARODOWY SUKCES BATORAKÓW SINGAPURZE

W dniach 21–25 maja 2018r. odbyła się w Singapurze już V edycja Międzynarodowych Zawodów w Modelowaniu Matematycznym SIMC 2018. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie Karol Denst z klasy 2A mat-fiz, Jakub Śliż z klasy 1A mat-fiz i Adam Harrison z klasy 1 pre-ib.

Zadaniem uczniów było zbudowanie modeli matematycznych trzech problemów, napisanie raportu i publiczna prezentacja rozwiązań. Konkurencja była niezwykle silna, ponieważ udział w zawodach wzięło aż 51 drużyn z 37 krajów świata, gdzie większość stanowiły szkoły z krajów azjatyckich, takich jak: Singapur, Japonia , Malezja, Tajlandia, Korea, Taiwan, Indie, Chiny oraz Kenia, Australia, Rosja i kraje europejskie Francja, Węgry, Holandia, Anglia, Niemcy i my jako jedyna szkoła z Polski. W jury zawodów zasiadali profesorowie z Cambridge University oraz National University Singapore.

Podobnie jak dwa lata temu, nasi uczniowie pod opieką profesora Zbigniewa Luchcińskiego, odnieśli spektakularny sukces – ponownie zajęli II miejsce (Distinction Award) razem ze szkołą francuską i 10 szkołami azjatyckimi. Ponadto zostali wyróżnieni Special Award za prezentację. Na 51 szkół tylko 3 szkoły uzyskały takie wyróżnienie, w tym polska drużyna.

Skip to content