W sobotę 22 kwietnia 2023 roku uczniowie liceum Batorego wzięli udział w sprzątaniu lasu nad Wisłą obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie w ramach Operacji Czysta Rzeka. 

Organizacja została założona w 2018 roku, kiedy w redakcji magazynu „Kraina Bugu” powstała inicjatywa sprzątania rzeki Bug. W tegorocznej edycji wiosennej, pomiędzy 14 marca a 6 maja wolontariuszom udało się zebrać ponad 280 ton śmieci, a w akcjach wzięło udział ponad 18 tysięcy uczestników, bijąc rekordy z poprzednich lat. W województwie mazowieckim, które jest w czołówce pod względem liczby sztabów zebrane zostały 64 tony śmieci! Dzięki podjęciu inicjatywy udało nam się posprzątać piękne miejsce, gdzie wielu warszawiaków udaje się na spacery. Uczestnicy otrzymali prezenty w postaci toreb płóciennych oraz certyfikatów.

Cieszymy się, że w tym roku akcja zawitała również do naszego liceum. Trzy uczennice – Pola Bogorodź, Marianna llba oraz Iga Borek, wraz z pomocą Pani Profesor Katarzyny Tobolskiej podjęły się zorganizowania sztabu Liceum Batorego. W zaledwie dwie godziny udało nam się zebrać 22 worki śmieci i oczyścić fragment nadwiślańskich terenów. 

Akcja okazała się dużym sukcesem i mamy nadzieję, że za rok uda się ją podjąć ponownie. 

Za wsparcie w projekcie dziękujemy Radzie Rodziców.

Więcej o akcji: 

https://www.youtube.com/watch?v=FoANbyjwihg

Skip to content