MEF International Research Projects Contest

W dniach 6 – 10 maja 2019 roku, w Stambule, odbył się 28 Międzynarodowy Konkurs Projektów Badawczych. Szkołę reprezentowali Marta Kozińska (klasa PreIB-B), Sara Nagabczyńska (klasa PreIB-B), Barbara Walkowiak (klasa 2IB-A), Jan Gradoń (klasa 2IB-B), Aleksander Stawiarski (klasa 2IB-B). Uczniom towarzyszyły Pani Ewa Barylska (nauczycielka chemii) i Pani Katarzyna Zaremba (nauczycielka biologii). Z Batorakami konkurowali uczniowie z  następujących  państw:  Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Macedonia, Czarnogóra, Słowenia, Cypr, Bułgaria, Węgry, Czechy, Irak.

Z wielką radością informujemy, że Jan Gradoń, z projektem  “The chemiluminescence of luminol induced by bleaches – a study of glows over periods of time” zajął pierwsze miejsce w dziedzinie chemia, a Barbara Walkowiak z pracą badawczą “Investigation into the allelopathic interaction between rye (Secale cereale L.) and wheat (Triticum aestivum L.) and rye and oat (Avena sativa L.)”  drugie miejsce w dziedzinie biologia.

Gratulujemy!