Praca szkoły w okresie ferii świątecznych
Godziny pracy sekretariatu w najbliższych dniach:
9 kwietnia 2022 (sobota) w auli Szkoły, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Liceum.
godz. 10:00 spotkanie ogólne dla dla kandydatów do liceum (klasy z programem „polskim”)
godz. 12:00 spotkanie informacyjne o programie Matury Międzynarodowej
W roku szkolnym 2022/23 planujemy otworzyć dziewięć klas pierwszych:
Klasa objęta jest Programem Patronackim: Wydziału Biologii i Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Klasa objęta jest Programem Patronackim Politechniki Warszawskiej
Klasa objęta jest Programem Patronackim Szkoły Głównej Handlowej oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Klasa objęta jest Programem Patronackim Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Wnioski należy wygenerować w systemie rekrutacji obejmującym wszystkie szkoły publiczne prowadzone przez Miasto stołeczne Warszawę i część powiatów ościennych. Wniosek jest jeden wspólny do wszystkich wybranych szkół, które są objęte tym systemem rekrutacji i składa się go do szkoły, w której jest najbardziej pożądana przez kandydata klasa (tzw. szkoła I wyboru). Po wygenerowaniu wniosku należy go dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru. Zalecamy wysyłkę elektroniczną przez system po podpisaniu podania Profilem Zaufanym. Podania zawierające klasy dwujęzyczne (większość w przypadku naszej szkoły) powinny zostać złożone do 30 maja do godz. 15:00.
Pierwszym językiem obcym jest we wszystkich klasach język angielski. W rekrutacji do klas dwujęzycznych i do klasy z Międzynarodową Maturą konieczne jest zaliczenie sprawdzianu kompetencji językowych z języka angielskiego.
Nauka drugiego języka obcego w klasach z maturą „polską” jest realizowana w grupach międzyklasowych. Do wyboru są następujące języki obce:
W klasie przygotowującej do Matury Międzynarodowej do wyboru jest tylko kontynuacja języka francuskiego lub języka niemieckiego.
Spełnienie oczekiwań dotyczących preferencji nauki danego języka jest uzależnione od liczby zgłoszeń do danej grupy językowej. Grupy liczą od 14 do 19 osób.
na podstawie Art 132 Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe
Laureat – osoba, która uzyskała tytuł laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej lub tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 Ustawy o Systemie Oświaty
Do klasy biologiczno-chemiczno-matematycznej laureaci są przyjmowani w pierwszej kolejności.
Do klas dwujęzycznych i przygotowujących do Matury Międzynarodwej laureci, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych, są przyjmowani w pierwszej kolejności. Tylko laureaci z języka angielskiego są zwolnieni z tego sprawdzianu.
Wszystkich laureatów prosimy o dostarczenie kopii zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata wraz z wnioskiem o przyjęcie.
3 czerwca 2022 (piątek) odbędzie się sprawdzian z języka angielskiego do klas dwujęzycznych.
Kandydaci przychodzą na sprawdzian do szkoły, w której jest najwyżej umieszczona na liście preferencji klasa dwujęzyczna z językiem angielskim.
Na sprawdzian zapraszamy z:
1. legitymacją szkolną lub innym dokumentem tożsamości
2. piszącym długopisem w kolorze czarnym lub niebieskim
Sprawdzian odbędzie się w dwóch turach:
Kandydatów zapraszamy do szkoły na pół godziny przed rozpocząciem sprawdzianu.
Sprawdzian trwa 120 minut i jest oceniany w skali 0-95 punktów.
W dlaszej rekrutacji udział biorą kandydaci, którzy uzyskali :
Wynik sprawdzianu mnożony jest przez 0,27 i dodawany do pozostałych punktów rekrutacyjnych.
wyciąg na podstawie Rozporządzenie MEN z dnia 21 sierpnia 2019 w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów
Punkty są przyznawane za:
Do klas dwujęzycznych dodatkowo:
SUMA: 200 punktów (klasa ogólna) lub 225,65 (klasy dwujęzyczne)
wyciąg na podstawie Zarządzenia Nr 3 MKO z 28 stycznia 2022 w sprawie ustalenia terminów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, branżowych szkół II stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych na rok szkolny 2022/2023
Informacja o wolontariacie powinna być umieszona na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, w formie jaka jest przyjęta w danej placówce.
W klasach z maturą polską w ostatnich latach liczba przyjmowanych laureatów wahała się na ogół na poziomie 5-10 kandydatów na klasę.
- wydrukować, podpisać, fizycznie dostarczyć do szkoły do 31 maja 2021 / 21 czerwca 2021 (w zależności od wyboru klas) – można to zrobić osobiście lub kurierem/pocztą
- wysłać elektronicznie przez system rekrutacji (po podpisaniu przez rodziców za pomocą Profilu Zaufanego) – jest to preferowana przez nas metoda, niewymagająca fizycznej wizyty w szkole
Należy złożyć wniosek do szkoły (szkół) z wymienioną daną klasą dwujęzyczną do 31 maja 2021.
Zakres materiału na sprawdzian z języka angielskiego jest umieszczony na stronie tutaj
ZAKRES MATERIAŁU
z języka angielskiego dla kandydatów do klasy I liceum dwujęzycznego
w cyklu czteroletnim (dla absolwentów szkoły podstawowej)
Zakres materiału wymagany od kandydatów do klasy I opracowany został w oparciu o wymagania egzaminacyjne do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym (poziom B1/ B1+ Europejskiego Schemat Opisu Kształcenia Językowego) .
Program nauczania liceum dwujęzycznego stanowi kontynuację programu nauczania szkoły podstawowej, jednak od kandydatów wymagane jest wykazanie się opanowaniem w jak najwyższym stopniu sprawności wymienionych w podstawie programowej szkoły podstawowej.
Podczas testu kompetencji sprawdzane będą następujące umiejętności:
Zakres struktur gramatycznych umożliwiających osiągnięcie i pełną realizację powyższych sprawności:
ZAKRES MATERIAŁU
z języka francuskiego dla kandydatów do klasy I przygotowującej do programu IB
Język francuski – kontynuacja.
Od kandydatów do klasy pierwszej międzynarodowej ( I pre-IB ) oczekuje się w jak najwyższym stopniu opanowania sprawności wymienionych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka nowożytnego II.2. (język obcy nauczany jako drugi, od początku w klasach VII i VIII szkoły podstawowej, odpowiadający poziomowi A1/A1+ Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego).
Obowiązujący zakres materiału.
Podczas testu diagnostycznego z języka francuskiego do klasy pierwszej pre-IB sprawdzane będą następujące umiejętności:
1.Posługiwanie się bardzo podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych) w zakresie następujących tematów:
Zakres struktur gramatycznych umożliwiających osiągnięcie i pełną realizację sprawności językowych:
Zdania twierdzące i przeczące:
Czasowniki:
ZAKRES MATERIAŁU
z języka niemieckiego dla kandydatów do klasy I przygotowującej do programu IB
Język niemiecki – kontynuacja.
Od kandydatów do klasy pierwszej międzynarodowej ( I pre-IB ) oczekuje się w jak najwyższym stopniu opanowania sprawności wymienionych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w zakresie języka nowożytnego II.2. (język obcy nauczany jako drugi, od początku w klasach VII i VIII szkoły podstawowej, odpowiadający poziomowi A1/A1+ Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego).
Obowiązujący zakres materiału.
Podczas testu diagnostycznego z języka niemieckiego do klasy pierwszej pre-IB sprawdzane będą następujące umiejętności:
1.Posługiwanie się bardzo podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych) w zakresie następujących tematów:
Zakres struktur gramatycznych umożliwiających osiągnięcie i pełną realizację sprawności językowych:
9:00-10:30 – język polski
10:45-12:15 – matematyka
12:30-14:30 – język angielski
Zakres:
język polski, matematyka – podstawa programowa kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych
język angielski – język angielski do klas dwujęzycznych
Termin dodatkowy dla kandydatów, którzy złożyli wnioski do 15 czerwca, ale nie przystąpili do egzaminów ze względów zdrowotnych lub losowych, odbędzie się 11 lipca 2022 (poniedziałek) o godz. 9:00.
Potwierdzenie woli przystąpienia do egzaminu w terminie dodatkowym należy złożyć mailowo na adres: sekretariat@batory.edu.pl do 8 lipca 2022 do g. 15:00.
Na egzaminy zapraszamy z przyborami do pisania oraz dokumentem (paszport, dowód osobisty, legitymacja szkolna ze zdjęciem) oraz obuwiem na zmianę.
Godziny pracy sekretariatu w najbliższych dniach:
Uczniowie Batorego – wszechstronni i nieustraszeni wystawili spektakl (w oryginale!), na który nie zdecydował się jeszcze żaden teatr muzyczny w Polsce!!! – musical autorstwa Lin
19 listopada 2024 odbyło się spotkanie uczniów klas drugich z Danielem Olbrychskim znanym polskim aktorem, absolwentem Batorego (matura 1963 ). Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła atmosfera
Dyplomacja i zadania realizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych to zagadnienia, które uczniowie klasy 4 LO im. Stefana Batorego mogli poznać uczestnicząc (w sobotę 16 listopada
W dniach 7-10 listopada odbyła się kolejna edycja warszawskiej symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, imprezy, która znalazła swoje poparcie wśród tak wielu zgromadzonych gości.Uroczysta inauguracja
8 listopada 2024 r. w Terminalu Kultury na Gocławiu odbyła się uroczysta gala stypendystów m.st. Warszawy SAPERE AUSO, którzy odnieśli wybitne osiągnięcia naukowe, twórcze lub