IM2C 2019 w Hongkonkgu

Z dumą informujemy, że drużyna, w skład której wchodzili Jakub Śliż (klasa 3Aj), Maksymilian Wolski (klasa 3Aj), Krzysztof Ołdakowski (klasa 3Aj) oraz Adam Harrison (klasa 3iba), zdobyła na Międzynarodowych Zawodach w Modelowaniu Matematycznym IM2C 2019 tytuł laureata.

Nasi Batoracy znaleźli się wśród pięciu najlepszych drużyn na świecie, które brały udział w tym niezwykle prestiżowym konkursie. Wraz z profesorem Zbigniewem Luchcińskim, opiekunem Koła Modelowania Matematycznego, zostali zaproszeni do Hongkongu na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się się w dniach 21 – 25 lipca br.

W gronie laureatów, oprócz uczniów naszej szkoły, znalazły się drużyny z Australii, Holandii, Hong Kongu oraz Nowej Zelandii. Zwycięskie drużyny zaprezentowały swoje rozwiązania zadania konkursowego podczas uroczystej ceremonii wręczenia nagród , która odbyła się w dniu 23 lipca br. na Uniwersytecie w Hong Kongu. Zwycięzcy mieli okazję zobaczyć ośrodek badawczy, który zajmuje się projektowaniem inteligentnego miasta oraz zwiedzić Hong Kong. Nasi wychowankowie poznawali miasto min. z pokładu statku wycieczkowego, a nocą podziwiali panoramę rozświetlonej metropolii z jednego z najbardziej znanych szczytów Hong Kongu – Wiktorii.

W tym samym konkursie wyróżnienie zdobył zespół tworzony przez Lenę Wiśniewską (klasa 1iba), Mateusza Korytkowskiego (klasa 1iba), Igora Dmochowskiego (klasa 1Aj), Michała Fiedorowicza (klasa 1Aj). Wierzymy, że są to godni następcy swoich starszych, nagrodzonych kolegów.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content