Grzegorz Rak medalistą 44. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej!

Brązowy medal przywiózł absolwent Batorego (matura 2012) z 44. Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej (44th IChO), która odbyła się na Uniwersytecie Maryland w Waszyngtonie. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 72 państw.

Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna jest rozgrywana od 1968 roku. Pierwsze zawody odbyły się w 1968 roku w Czechosłowacji i wzięły w niej udział drużyny trzech krajów: Czechosłowacji, Polski i Węgier.

Uczniowie z Polski uczestniczyli we wszystkich zawodach w historii. Udział w nich wzięło łącznie 151 uczniów. Niektórzy reprezentowali Polskę dwu, a nawet trzykrotnie. Polacy przywieźli w sumie 162 medale w tym: 45 medali złotych, 62 medale srebrne i 59 medali brązowych.

Reprezentacja Polski wybierana jest spośród laureatów Olimpiady Chemicznej według specjalnego algorytmu na podstawie wyników uzyskanych w II i III etapie. Brane są również pod uwagę osiągnięcia w poprzednich latach.