Dzień Komisji Edukacji Narodowej

We wtorek, 14 października 2015 roku w naszej szkole odbyły się obchody rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej połączone z obchodami Święta Szkoły i ślubowaniem uczniów klas pierwszych Gimnazjum i Liceum.

Podczas uroczystości zostały wręczone liczne nagrody, między innymi: stypendystom edukacyjnym Prezydenta m.st. Warszawy, wśród których znaleźli się zarówno nasi dawni i obecni gimnazjaliści: Bartosz BieńkowskiFranciszek Cudek, Anna, DybiecJan Hincz, Konstanty JeleńskiJulia Rocka oraz Adrianna Wojtyna. Wyróżnieni zostali również licealiści, którym stypendia 16 października w Centrum Nauki Kopernik wręczyła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, są to: Filip Adamczyk, Paweł Adamczyk, Klaudia Dadasiewicz, Oskar GrudzińskiJózef Krzyżanowski, Julia LangeAnna LatuszekAnna LewandowskaRobert LipińskiKsenia NowickaMartin OverbeekLublana SzromKarolina Wróbel.

Nagrodę dla najlepszego Batoraka – Medyka, którą w tym roku otrzymała Adrianna Szypulska osobiście wręczył jej fundator, absolwent Liceum Batorego, prof. Krzysztof J. Filipiak.

Nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym wręczono Nagrody Dyrektora oraz ogłoszono i nagrodzono Najlepszego – według młodzieży – nauczyciela, którym w gimnazjum został prof. Filip Basaj, a w liceum prof. Dariusz Zaręba.

Na koniec, jak co roku, wręczono absolwentom Liceum Batorego sprzed 50 lat pamiątkowe dyplomy. Jest to piękny dowód ciągłości tradycji Szkoły oraz więzi łączącej jej wychowanków.