Dzień Komisji Edukacji Narodowej

14. października 2019 r. społeczność szkolna obchodziła Dzień Edukacji Narodowej połączony z obchodami Święta Szkoły, w rocznicę urodzin patrona szkoły Króla Stefana Batorego.

Uczniowie klas pierwszych: trzyletniego liceum-absolwenci gimnazjum i czteroletniego liceum-absolwenci szkół podstawowych, złożyli uroczyste ślubowanie tym wartościom, jak: wierności ojczyźnie, uczciwości, pracy, tolerancji, które zawsze w tej szkole były i są cenione oraz szanowane.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor Barbara Kordas złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty oraz wręczyła Nagrody Dyrektora.

Nagrody Dyrektora otrzymali profesorowie Batorego: p. Ewa Ciszewska, p. Ewa Dąbrowska, p. Hanna Florczak, p. Paulina Gabrel, p. Jerzy Kaczyński, p. Agata Lesińska–Domagała, p. Marzena Leśniewska, p. Marcin Lubański, p. Zbigniew Luchciński, p. Marcin Miros, p. Marta Szajner, p. Katarzyna Tobolska oraz pracownicy administracji: p. Jolanta Giera – sekretarz szkoły, i obsługi : p. Jolanta Kiesio, p. Maria Szczęśniak, p. Mariusz Jaworski, p. Tadeusz Wójcik.

Już po raz dziewiąty została wręczona nagroda Batoraka – Medyka ustanowiona przez absolwenta Szkoły prof. dr hab. n. med. Krzysztofa J. Filipiaka. Nagrodę otrzymał Jan Kucharski, który z najlepszym wynikiem uzyskał indeks WUM Wydziału Lekarskiego. W tym roku nagrodę osobiście wręczył Pan Profesor Krzysztof J. Filipiak.

Młodzież z Samorządu Uczniowskiego wręczyła trzy nagrody Nauczyciela Roku 2019. Laureatami tegorocznej nagrody zostali profesorowie Batorego p. Filip Basaj- nauczyciel geografii, p. Marcin Miros- nauczyciel historii oraz p. Tomasz Lechowski – nauczyciel matematyki.

Członkowie ze Stowarzyszenia Wychowanków wraz z panią Dyrektor wręczyli pamiątkowe dyplomy 50-lecia matury. Podczas ceremonii zostały wręczone również dyplomy 60 i 70–lecia matury. Dziękujemy dostojnym jubilatom, że zaszczycili nas swoją obecnością.

Na zakończenie uroczystości młodzi Batoracy uczcili urodziny Króla Stefana Batorego tortem urodzinowym.