Nasi uczniowie Ambasadorami Młodzieży na Tajwanie!

Podczas tegorocznych wakacji, od 27 czerwca do 14 lipca uczniowie naszej szkoły: Wiktor Dżaman z klasy 3ibB oraz Maciej Gorzeliński z klasy 3Ej – zostali oddelegowani przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy na Ambasadorów Młodzieży i reprezentantów Polski w programie młodzieżowej wymiany „Youth Ambassador Exchange Programme 2024” w Tajpej, na wyspie Tajwan. Program Ambasadorów Młodzieży skupia uczniów szkół średnich z całego świata, aby promować wzajemne zrozumienie, zwiększać umiejętności przywódcze i przygotowywać młodzież do dokonywania zmian w swoich społecznościach.
Ambasadorowie Młodzieży z całego świata wzięli udział w oficjalnych spotkaniach zorganizowanych w Radzie Miasta Tajpej z urzędnikami państwowymi, prowadzili dyskusje na tematy związane z partnerstwem międzynarodowym, różnicami kulturowymi oraz edukacyjnymi, a także udzielili wywiadów w lokalnych mediach. Mieli również możliwość poznania wyspy, jej kultury i mieszkańców.

W ramach rewizyty pod koniec lipca do Warszawy przybyła delegacja uczniów z Tajpej, która miała okazję zwiedzić Warszawę i niektóre polskie miasta, i dowiedzieć się więcej o naszej kulturze i historii.