07.06.2015

HISTORYCZNY SUKCES W GENEWIE - DRUŻYNOWO, GEOGRAFICZNY - INDYWIDUALNIE!

MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA HISTORYCZNA W BATORYM NA JESIENI!

Po zwycięskich zawodach regionalnych w Berlinie w marcu, grupa uczniów Batorego wzięła udział w Genewie w dniach 5-7 czerwca 2015r. w Europejskich Mistrzostwach Międzynarodowej Olimpiady Historycznej, rywalizując z triumfatorami eliminacji regionalnych ze Szwajcarii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Szwecji. Po zaciętej i emocjonującej walce nasza drużyna w składzie Filip Adamczyk, Paweł Adamczyk, Klaudia Dadasiewicz, Józef Krzyżanowski, Robert Lipiński i Ksenia Nowicka pod opieką Profesora Piotra Podemskiego, zdobyła brązowy medal. Tym samym zakwalifikowaliśmy się do światowego finału, który rozegra się w Stanach Zjednoczonych już w lipcu!

Sukces indywidualny odnieśli również Robert Lipiński i Paweł Adamczyk pod opieką Profesora Michała Lisa, zdobywając w towarzyszącym Olimpiadzie Historycznej Międzynarodowym Konkursie Geograficznym odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

W dowód uznania dla drużyny Batorego oraz dzięki staraniom naszej delegacji z Panią Wicedyrektor Joanną Szcześniak naszej szkole przyznano przywilej goszczenia na jesieni - już w nowym roku szkolnym - zawodów regionalnych Międzynarodowej Olimpiady Historycznej dla szkół z Polski i krajów sąsiednich. Już teraz zapraszamy do współpracy szkoły dwujęzyczne i IB z całego kraju! Więcej szczegółów wkrótce.

Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za wszechstronne wsparcie, również finansowe, dla idei naszego uczestnictwa w Olimpiadzie - wsparcie, bez którego nasze plany udziału, aktualne sukcesy i obiecujące perspektywy na przyszłość pozostałyby tylko w sferze marzeń.